Poleg tega so na IVZ-ju pregledali še 15 vzorcev, ki pa so bili negativni. Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) pa je sporočila, da bodo prenehali redno objavljati podatke o številu okuženih z virusom, ki je v svetu zahteval že skoraj 450 življenj.
Na ministrstvu za zdravje pa se po zagotovilih ministra Boruta Miklavčiča temeljito pripravljajo na morebitno širjenje bolezni. Kot je znano, naj bi Slovenija cepivo proti novi gripi dobila septembra, vendar tega ne bo dovolj za vse.
Cepiva premalo, kdo bo cepljen?
Pogodbo o naročilu cepiva naj bi podpisali prihodnji teden, naročenih pa je 500.000 odmerkov. Glede na to, da se je treba cepiti dvakrat, ga bo na voljo za 250.000 ljudi, zaradi česar se zastavlja vprašanje, kdo bo cepljen.
Ministrstvo bo po besedah Miklavčiča pripravilo seznam poklicev ljudi, ki so zaradi delovnih obveznosti bolj izpostavljeni in jim grozi večja možnost okužbe, kar bodo naredile vse evropske države. "Razlogov za paniko ni," je zatrdil minister.
Januarja pa naj bi na ministrstvu zagotovili cepivo še za 200.000 ljudi. Cepljenje bo prostovoljno, ali bo tudi brezplačno, pa še ni znano, saj po besedah ministra končni sklep še ni sprejet. Ker pa cepivo ni dovolj preizkušeno, ne bodo cepljeni mlajši od 18 let in starejši od 60 let. Če tamiflu ne bi bil učinkovit, pa bodo na ministrstvu predlagali nadomestno zdravilo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje