"Tokratna akcija je še posebej pomembna, saj je bilo v zadnjih dveh koronskih letih za več kot tretjino manj novih krvodajalcev. Zato je pomembno, da tokrat mladi priskočimo na pomoč, darujemo kri ter postanemo redni krvodajalci," ob začetku tradicionalne krvodajalske akcije Častim pol litra poudarjajo na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS).
Da zadostimo potrebam zdravstva po krvi, v Sloveniji vsak dan potrebujemo od 350 do 400 krvodajalcev. Ker ima darovana kri omejen rok trajanja in ker se potrebe zdravstva po darovani krvi hitro spreminjajo, želi ŠOS v bazo krvodajalcev povabiti čim več študentov in tako že med mladimi odraslimi spodbuditi zavedanje o nujnosti pomoči sočloveku, so zapisali v sporočilu za javnost.
V ŠOS-u so veseli, da bo po dvoletnem premoru zaradi epidemioloških razmer v državi akcija vnovič potekala na običajen način, tudi na terenu, obenem pa upajo, da se bo naraščanje števila krvodajalcev iz preteklih let nadaljevalo.
"Častim pol litra je trenutno med najbolj znanimi in uspešnimi projekti Študentske organizacije Slovenije. Z njim študentke in študenti ozaveščamo o pomenu darovanja krvi in nesebični pomoči drugim," so v ŠOS-u povzeli besede predsednice Marike Gruber. Krvodajalsko akcijo jeseni in spomladi ŠOS organizira s študentskimi organizacijami univerz v Ljubljani, Mariboru in na Primorskem ter študentskimi klubi, Zvezo študentskih klubov Slovenije, Rdečim križem Slovenije in Zavodom RS za transfuzijsko medicino.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje