Flickr je uspel zaradi inovativnega urejevalnika in je postal velikanska zakladnica fotografij. Te lahko iščete po datumu objave, ključnih besedah, skupinah ali pa pobrskate med tistimi, na katere so uporabniki največkrat kliknili.
Flickr omogoča zasebno shranjevanje slik, lahko so dostopne le določenim osebam ali pa javno prikazovanje, za vse obiskovalce spletne strani. Če želite na strani aktivno sodelovati, vnesti in obdelati svoje fotografije, pa se morate prijaviti prek Yahooja! oziroma morate imeti na Yahooju odprto elektronsko pošto.
Lepa zbirka slovenskih fotografij
Če se vam vse skupaj zdi malo eksotično, je tu podatek, da na Flickerju najdemo kar nakaj "zbirk" slovenskih fotografij - Ljubljane, Pirana, Bleda, pa tudi fotografij iz zasebnih zabav, potepanj itd., skupaj trenutno prek 1.300 fotografij.
Spletna stran flickr.com je bila zagnana leta 2004 s strežnika v Kanadi. Ker se je njen obseg hitro širil, je leta 2005 stran kupil Yahoo! in jo premaknil na strežnike v ZDA. Podatke na strani tako ščitijo ameriški zakoni.
A. J.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje