Foto:
Foto:

James Rosser poleg kirurškega dela v operacijski dvorani vodi tudi inštitut za napredno medicinsko tehnologijo na medicinskem centru Beth Israel v New Yorku. Kljub temu da predvsem starejši akademski kolegi ob njegovih idejah zmajujejo z glavo, pa Rosser opozarja na pozitivne lastnosti videoiger.

Tako lahko igralec športne simulacije poleg sprostitve močno pridobi z urnim in veščim razmišljanjem, pa tudi s koordinacijo gibov. To pa je natanko tisto, kar potrebuje vsak kirurg, opozarja Rosser.

37 odstotkov manj napak!
Po raziskavi, ki jo je predstavil na prvi skupni konferenci proizvajalcev iger in zdravnikov, tako kirurgi, ki igrajo videoigre, naredijo kar za 37 odstotkov manj napak, povrh vsega pa svoje delo opravijo še za 27 odstotkov hitreje. Prav zato Rosserjeva ekipa s pomočjo proizvajalcev videoiger razvija igro program Top Gun, s pomočjo katerega se kirurgi lahko urijo v laparoskopskih operacijah. Medicinski inštrumenti pri tovrstnih operacijah minimalno posegajo v pacientovo telo, zato pa zahtevajo toliko bolj vešče kirurške roke.