Paleontologi, ki so našli kosti največjega živečega plenilca, so bili ob prevozu s helikopterjem prisiljeni prelomiti orjaško stegnenico živali na dvoje. Ko so odstranili umazanijo in okamnine, so na kosti naleteli na tkivo, ki bi lahko bilo ostanek krvnih žil.
Znanstveniki so nad odkritjem navdušeni, saj je tkivo, kot še nikoli do zdaj, ohranilo svojo prožnost. Do danes najdeno perje, dlake in jajca prazgodovinskih bitij namreč niso mogli ponuditi natančnejših raziskav na celicah.
Kakšno kri so imeli dinozavri?
Paleontologi menijo, da bi lahko s preučevanjem tkiva odgovorili na številna vprašanja o dinozavrih, med drugim, ali so bili hladnokrvni kot ptiči ali toplokrvni kot sesalci.
Kaj več naj bi bilo znanega tudi o povezavi dinozavrov z današnjimi živimi bitji, medtem ko ostaja vprašanje osamitve DNK-ja v celicah še pod vprašajem. Kljub temu pa so znanstveniki z zdajšnjim potekom raziskav zadovoljni in upajo, da bodo lahko presegli tudi ta mejnik v paleontologiji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje