Ugotovitve raziskave, ki so bile danes objavljene v britanski znanstveni reviji Nature, naj bi pomagale pri razvoju strategij za boj proti nevarnemu virusu z novimi protivirusnimi zdravili, menijo znanstveniki.
"Začenjamo razumeti trike, ki jih uporablja genom in ki pomagajo virusu, da se izogne odkritju človeškega gostitelja," je dejal profesor na univerzi v ameriški zvezni državi Severna Karolina in glavni avtor raziskave Kevin Weeks.
Celoten zapis v RNK-ju in ne DNK-ju
Tako kot virusi, ki povzročajo gripo in hepatitis C, tudi HIV nosi svoje genetske podatke v enoverižnem RNK-ju in ne v dvoverižnem DNK-ju, ki je v vseh živih organizmih in nekaterih virusih. Prav zaradi tega je genom virusa toliko težje dekodirati, saj se RNK v primerjavi z DNK-jem lahko zavije v zapletene, tridimenzionalne vzorce.
Za aidsom umrlo najmanj 25 milijonov ljudi
Javnost je prvič postala pozorna na aids leta 1981, ko so ameriški zdravniki opazili nenavaden niz smrti med mladimi istospolno usmerjenimi moškimi v Kaliforniji in New Yorku. Od takrat je za aidsom umrlo najmanj 25 milijonov ljudi, 33 milijonov pa jih živi z boleznijo, ki uničuje imunski sistem telesa in ga izpostavlja različnim boleznim.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje