Sergey Brin v New York Timesu piše, da želi razbliniti nekaj mitov, ki so se zgrnili nad velikopoteznim projektom. Najprej zatrjuje, da želijo z virtualno knjižnico "oživiti" na milijone knjig, ki jih več ne tiskajo, kritiki pa so najglasnejši glede domnev, da bi to pomenilo monopol Googla do dostopa do svetovnih informacij.
"V realnosti nič v tem dogovoru ne prepoveduje, da se podobnega projekta ne loti še kakšno drugo podjetje ali organizacija," trdi Brin. Projekt Google Books, prej znan po imenom Google print, so prvič začeli leta 2004, cilj pa je skenirati na milijone knjig in jim tako omogočiti "virtualno" življenje. Težave so se začele že leta 2005, ko so na noge skočili založniki in zagovorniki avtorskih pravic. Leta 2008 je potem Google pristal, da bo plačal 125 milijonov za ustanovitev registra knjižnih pravic, kjer bodo avtorji in založniki registrirali svoja dela in prejeli nadomestilo. Končna odločitev sodišča še ni znana, saj se postopek še ni končal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje