Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu
MMC-teden - tedenska izdaja najboljših vsebin

Avtorji Ana Svenšek

Razstava v Slovenskem šolskem muzeju Popotovanje skozi zgodovino izobraževanja na Slovenskem: Šola je zakon!

22.12.2024

Slovenski šolski muzej že desetletja ohranja gradivo, ki je v trenutku uporabe najširše prisotno med šolajočimi, a s časovno distanco postane pomemben spomin določenega obdobja. Z bogato in interaktivno razstavo vstopimo v svet vedoželjnežev pred nami.

Dediščina "Odločitev, da država predpiše vsem, naj se izobražujejo, je bila prelomna"

07.12.2024

"Šolska reforma je bila v resnici bolj želja, deklarativni začetek novega obdobja, ne pa že na začetku izdelan sistem," pojasnjuje zgodovinar Simon Malmenvall. A pot do široke pismenosti, uporabe slovenščine in opolnomočenja prebivalstva je bila odprta.

Monografija Lare Ive Dreu Spomin na taborišče v Mariboru: na eni strani zidu groza in smrt, na drugi življenje

10.07.2024

Čeprav se zdi, da so o dogajanju med 2. svetovno vojno napisane že številne knjige, se nam še vedno odkrivajo manj poznana poglavja. Takšno je tudi o taborišču za vojne ujetnike v Mariboru, kjer sta sočasno potekali dve zelo različni zgodbi.

Odzivi politike Janša: Vladna koalicija je poražena. Golob: Leva sredina je dobila več glasov kot desnica.

09.06.2024

"Kaže, da bo vladna koalicija na teh evropskih volitvah kot celota izrazito poražena," je predsednik SDS-a Janša poudaril v prvem odzivu po delnih izidih evropskih volitev. Premier Golob pa je vesel višje volilne udeležbe, kot je bila v preteklosti.

80 let od izkrcanja v Normandiji Dan D ali največja kopenska, pomorska in letalska operacija 2. svetovne vojne

06.06.2024

Pred 80 leti je nad obalami Normandije potekala največja kopenska, pomorska in letalska operacija - izkrcanje na tisoče zavezniških vojakov, da bi prevesili tehtnico vojne na svojo stran. To je bil dogodek, ki so ga okupirana ozemlja močno pričakovala.

Simpozij 250 let Splošnega šolskega reda: Kakovostno šolanje je eden temeljnih postulatov uspešne družbe

23.05.2024

Spomin na Marijo Terezijo se je ohranil v stoletjih in je med javnostjo živ še danes. Med njenimi reformami je ena najpomembnejših uvedba množičnega izobraževanja. Ob 250. obletnici so na znanstvenem simpoziju osvetlili okoliščine in vpliv te reforme.

Referendumi 2024 Podporniki pomoči pri končanju življenja: Gre za interes vseh, tudi če pravice ne bodo uveljavili

20.05.2024

Na referendumu volivce čaka odločitev, ali naj v Sloveniji z zakonom omogočimo pravico do pomoči pri prostovoljnem končanju življenja. Zagovorniki želijo z zakonom neozdravljivo bolnim z neznosnimi bolečinami zagotoviti možnost dostojanstvene smrti.

Dan upora proti okupatorju Vojna skozi otroške oči: Ko bi pa vedeli, kaj nas čaka, bi se še bolj bali

27.04.2024

Po drugi svetovni vojni smo verjeli, da se takšne grozote ne bodo več ponovile, se strinjajo stanovalci Doma starejših Fužine, še zadnja generacija, ki je to vojno doživela in z njo izgubila brezskrbno otroštvo. A žal se strahote dogajajo tudi danes.

Medijski akt "Sprejetje akta o svobodi medijev je ob vseh pritiskih velik dosežek"

03.05.2024

Akt o svobodi medijev, ki so ga sprejeli v tem sklicu evropskega parlamenta, je po mnenju strokovnjakov velik dosežek sam po sebi. "Evropska unija se področja medijev ni želela lotiti vse od svojega nastanka," pojasnjuje Marko Milosavljević.

Stavka zdravnikov Ministrstvo in ZZZS: Neizdaja bolniškega lista je v škodo pacienta

24.01.2024

Teče deseti dan zdravniške stavke. Stališče ministrstva za zdravje je, da so pacienti tisti, ki so šibkejši. Ko se pojavi dvom o tem, čigava pravica mora obveljati, se moramo zato po besedah Jasne Humar postaviti na stran bolnikov.

Restavriranje del na papirju Delo na papirju je lahko na ogled na šibki svetlobi tri mesece, nato mora za tri leta v temo

22.12.2023

"Včasih rezultat ni tak, kot bi ljudje pričakovali, ker novega izdelka ne moreš narediti. To je posebej vidno pri papirju. Predvsem skrbimo, da ne propada naprej," o delu v konservatorsko-restavratorski delavnici Narodne galerije pravi Tina Buh.

Reportaža Imamo poplavo knjig, a starejših ni mogoče nadomestiti. Obstaja en izvod in potem je konec.

16.12.2023

Za narod, ki je svoj obstoj temeljil na kulturni zgodovini, je dediščina knjig in kodeksov velikega pomena. Za ohranjanje te zapuščine skrbijo v Arhivu RS, kjer nas je z restavriranjem knjig, papirja in pergamenta seznanila Blanka Avguštin Florjanovič.

Stran 1 od 47
Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov