Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
06.01.2025
Škodljiva raba zaslonov pri športnikih zmanjšuje možnost uspešnega nastopa in dobrega izida. Še posebej so prizadeti mladi športniki, pri katerih se prefrontalni reženj v možganih intenzivno razvija in spreminja, opozarja športna psihologinja Maja Smrdu.
21.10.2024
Otroci in mladostniki dostopajo do digitalnih vsebin vse bolj zgodaj in v vse večjem obsegu. Strokovnjaki so pred izzivom, kako starše čim bolje informirati o škodljivosti prezgodnje in čezmerne rabe digitalnih naprav.
14.10.2024
V Mladinskem klimatskem zdravilišču Rakitna v zavetju krimskih gozdov je pred več kot letom dni zaživel edinstven terapevtski program, ki otrokom in mladostnikom omogoča tritedenski odklop od telefonov in računalnikov.
10.10.2024
V Psihiatrični bolnišnici Idrija je pred letom dni zaživel prvi bolnišnični program za zdravljenje nekemičnih zasvojenosti v Sloveniji, namenjen odraslim. Do zdaj so obravnavali že 18 ljudi, med njimi največ zasvojenih z igrami na srečo in pornografijo.
06.10.2024
Dejavnosti, ki so nam v užitek in sprostitev, se lahko stopnjujejo v zasvojenost. In čeprav imajo nekemične zasvojenosti prav tako uničujoče posledice kot kemične odvisnosti, je družba do njih strpnejša. Ljudje zato pozneje poiščejo pomoč.
24.12.2023
Tako kot lahko vsak od nas doživi duševno stisko, lahko tudi vsak od nas pomaga človeku v duševni stiski. In bolj kot izbira "pravih besed" je pomembno, da mu pokažemo iskreno skrb, poudarjajo na usposabljanjih iz psihološke prve pomoči na NIJZ-ju.
11.10.2023
V Sloveniji je dostop do psihoterapije v javnem zdravstvu zelo omejen, pri zasebnikih pa so ljudje prepuščeni stihiji cen in kakovosti storitev. Ali lahko red na tem področju naredi zakon o psihoterapiji, ki je zdaj po navedbah ministrstva v usklajevanju?
10.10.2023
Področje duševnega zdravja je bilo dolgo potisnjeno na stranski tir zdravstvenega sistema in družbe v celoti. Prelomnico je prinesel Nacionalni program duševnega zdravja leta 2018 z jasno zavezo – čim lažji dostop do strokovne pomoči.
09.10.2023
Ljudje z duševnimi težavami pogosto trpijo v tišini, saj zaradi stigme ne poiščejo pomoči. A ko se zanjo le odločijo, je pot do nje običajno dolga, še posebej za otroke in mladostnike.
16.10.2023
Po izgubi službe se je pri gospe Ani pojavila huda tesnoba s paničnimi napadi. Skušala jo je ublažiti z alkoholom, a je bilo le še slabše. Osebni zdravnik jo je napotil po pomoč v Center za duševno zdravje odraslih Posavje v Zdravstvenem domu Sevnica.
10.10.2023
"Število obravnav v centrih za duševno zdravje narašča, saj jih je vse več, so lažje dostopni in nudijo vedno več storitev," pravi vodja Nacionalnega programa duševnega zdravja Radivoje Pribaković Brinovec.
30.01.2023
Ob srečanju z negotovostjo marsikdo pomisli: "Vseeno mi je, kaj bo, samo da vem." Profesor klinične psihologije Mark Freeston z univerze v Newcastlu pravi, da negotovost prenašamo celo slabše kot grožnjo, ker ne vemo, kako se odzvati.
Neveljaven email naslov