"V Sloveniji najdemo povprečno od 15 do 30 odstotkov vozil. Vsa rešena kazniva dejanja pa ne pomenijo vrnjenih vozil in vsa vrnjena vozila ne pomenijo rešenih kaznivih dejanj," pojasnjuje Dejan Garbajs iz Sektorja za splošno kriminaliteto na Generalni policijski upravi (GPU).
Po podatkih policije je število odtujenih osebnih avtomobilov v zadnjih petih letih upadlo. Lani so odtujili nekoliko več kot 600 motornih vozil, od tega je bilo osebnih avtomobilov skoraj 280. Se je pa, tudi zaradi omejitvenih ukrepov ob epidemiji, zmanjšalo število ukradenih vozil v prvih mesecih letošnjega leta.
"Če pogledamo leto 2021, ta dva meseca in pol, vidimo, da se je število iskanih motornih vozil zmanjšalo za več kot 40 odstotkov glede na isto obdobje lanskega leta. Smo pa zaznali tudi to, da so se deli naših vozil znašli na servisih v Aziji," našteva Garbajs.
Največ ukradenih vozil je še vedno na območju Policijske uprave Ljubljana. Najpogosteje so tarča večja ljubljanska spalna naselja, prednjačijo pa Jarše.
Še nekaj odgovorov je v prispevku v Poročilih ob 17 dodal tudi Boštjan Okorn z Zveze potrošnikov Slovenije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje