Kovač je kot direktor MIP-a DML-ja računovodkinjama podjetja naročal, naj s transakcijskega računa podjetja dvigujeta gotovino in jo izročata njemu v roke. Računovodkinji sta opravili 21 dvigov gotovine in Kovaču med letoma 2007 in 2009 v roke izročili 81.171 evrov.
Denar je končal na njegovem zasebnem bančnem računu, del prejete gotovine pa se je izgubil neznano kam. Kovač je s tem zagrešil kaznivo dejanje zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti, je odločil senat. Njegova obramba je po poročanju Primorskih novic že napovedala pritožbo.
"Res je, da gre za zavržno dejanje," je v torek ob izreku sodbe tožilki Mateji Gončin pritrdil predsednik senata sodišča Gorazd Fabjančič. Čeprav se je s tožilko strinjal, pa ni v celoti sledil njenemu predlogu, naj Kovaču dosodi tri leta zapora, 40.000 evrov denarne kazni in vračilo nezakonito pridobljenega denarja.
Gončinova je s sodbo vseeno zadovoljna in se ne bo pritožila. Po njenih besedah je Kovač kaznivo dejanje načrtoval in naklepal, saj je dvige gotovine knjigovodsko zapiral s fiktivnimi listinami.
V dokaznem postopku je stečajni upravitelj Janko Maček pojasnjeval, da so bili dvigi gotovine knjiženi na primer kot stroški za nakup letalske vozovnice ali stroški za intelektualne storitve. V arhivu MIP-a DML-ja ni našel nobenih računov in drugih dokazil, ki bi dokazovali, da so bile te storitve res opravljene.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje