Obtoženi se je na začetku februarja letos s šestimi mladoletnimi otroki zglasil na policijski postaji v Sevnici in v pogovoru policistom povedal, da njegova žena leži doma mrtva.
"Žal mi je, da je prišlo do tega," je dejal na predobravnavnem naroku in dodal, da tega ni storil namerno. "Če bi, me danes ne bi bilo tu," je povedal. Po poročanju Dela, Dnevnika in Slovenskih novic je pojasnil, da priznava le določene točke obtožnice, torej nasilje, ni pa je hotel umoriti, pravi, zato bo potrebno sojenje, ki bo potekalo pred petčlanskim senatom. Kdaj se bo začela glavna obravnava, za zdaj še ni znano.
Obramba je na predobravnavnem naroku predlagala izključitev javnosti za vso glavno obravnavo zaradi varstva in zaščite otrok. Kot navaja Dnevnik, bi po mnenju odvetnice otrokom kakršna koli objava v medijih škodila pri njihovem nadaljnjem psihosocialnem razvoju in bi jih z negativno konotacijo "za dolgo zaznamovala, če ne za vselej".
Sodnica se z njo ni strinjala, češ da pogoji za izključitev javnosti v tej fazi postopka niso podani. Sodišče bo moralo odločati o predlogu zagovornice za izločitev izvedenskega mnenja psihiatrinje, češ da njena ocena psihiatričnega stanja obtoženega temelji na izjavah otrok kot privilegiranih prič, zato njihove izjave ne morejo biti dokaz v tem postopku.
Za umor na grozovit in zahrbten način je zagrožena kazen najmanj 15 let zapora.