Najprej so 960 zaposelnim v tovarni v Črnomlju, ki se je do pred kratkim imenovala Danfoss, sporočili, da bo zaradi poenostavitve in pocenitve proizvodnje ob delo tretjina delavcev. V ponedeljek, ob obisku glavnega direktorja, pa so zaposleni izvedeli, da je negotova usoda večine zaposelnih, je poročala Petra Držaj za oddajo Odmevi.
Tuji lastnik se je tako odločil, da bo združil proizvodnjo kompresorjev v tovarnah v Sloveniji in na Slovaškem. V Secopu so še napovedali, da bodo za preostanek proizvodnje v Črnomlju poiskali strateškega partnerja in tako optimizirali proizvodnjo, večino dela pa nameravajo prenesti na Kitajsko.
Za vse novega dela ne bo
V ponedeljek popoldne je Mogens Soholm, glavni direktor Secopa Črnomelj, delavce seznanil z najbolj črnim scenarijem - v slabem letu dni bo večina izgubila delo. Po takšni informaciji so delavci odšli domov brez besed. Soholm je Petri Držaj pojasnil: "Težko je reči, koliko delovnih mest bomo lahko ohranili. Preden pridemo do tega števila, bi se radi pogovorili še z delavci in sindikatom, preučiti pa moramo tudi razmere na trgu. Menimo, da nam bo uspelo poiskati novo delo za veliko naših zaposlenih, a žal ne za vse."
Županja: To pomeni socialno bombo za Črnomelj"
Še na začetku leta je lastnik, ki je v rokah nemškega finančnega koncerna Aurelius, napovedoval ukinitev tretjine od skoraj tisoč delovnih mest. Zdaj bo, kot kaže, scenarij še bolj črn. Če se bo uresničil, bo brezposelnost na tem koncu Bele krajine najmanj 15-odstotna. Županja občine Črnomelj Mojca Čemas Stjepanovič pravi: "Gre za 700 delovnih mest, kar pomeni, na kratko povedano, socialno bombo za Črnomelj in za Belo krajino."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje