Z upravo podjetja mariborskega proizvajalca montažnih hiš pod vodstvom Bogdana Božaca so se kitajski gostje v Marlesovi poslovni coni v Limbušu pogovarjali o njihovi tehnologiji, tipih konstrukcij ter energetskih značilnostih njihovih objektov. Ob tem so jih še posebej zanimali pasivni objekti, kakršen je že zgrajeni vrtec v Zgornji Kungoti, ter za objekte iz naravnih materialov, kakršen je na primer vrtec na Igu.
Po besedah Božaca so bili predstavniki kitajske vlade izjemno presenečeni nad energetsko učinkovitostjo objektov. "Veseli smo, da se predstavniki kitajskih oblasti in gospodarstva zanimajo za slovensko lesno industrijo. Deležniki v lesni verigi se moramo povezovati, saj je to tudi eno izmed izhodišč v strategiji pametne specializacije, ki jo je sprejela vlada, potrdila pa Evropska komisija," je dejal. Želi si, da bi Kitajci v svoje lesene objekte vključili kar največji možni delež produktov, ki nastajajo v okviru lesnopredelovalne verige.
Priložnost za rast panoge
Tako bo v okviru panoge v Sloveniji ustvarjena dodana vrednost po njeni celi strukturi, kar ima po mnenju Božaca številne pozitivne in multiplikativne ekonomske učinke, kot je večja zaposlenost, več plačanih dajatev ter razvoj podpornih okolij iz področja lesarstva, kot so šole, fakultete in raziskovalni inštituti.
Obisk kitajske delegacije je namenjenpogovorom s slovenskimi predstavniki lesne industrije. Sprejel jih je tudi državni sekretar na kmetijskem ministrstvu Miha Marenče, s katerim so govorili o priložnostih za povečanje izvoza proizvodov iz gozdno-lesne verige. V pogovorih so se dotaknili tudi prvega zasedanja na visoki ravni med Kitajsko in državami vzhodne in srednje Evrope, ki bo maja na Brdu pri Kranju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje