239 delavcem, ki so zaposleni v Merkurjevem komercialnem oddelku v Celju, se od 1. oktobra naprej ne bo treba voziti na delo v Naklo, kot je uprava načrtovala najprej. Po novem se bodo lahko sami odločili, ali se bodo vozili v Naklo ali pa bodo vzeli odpravnino in poiskali službo drugje. To je predsednik uprave Bojan Knuplež povedal na dopoldanskem sestanku sveta delavcev in sindikalnih zaupnikov.
Uprava je odločitev o oktobrski selitvi iz Celja v Naklo preklicala po burnem odzivu prizadetih zaposlenih, ki bi za pot vsak dan porabili vsaj tri ure, je za Dnevnik TV SLO poročala Janja Koren. Upoštevala je izide ankete, v kateri je sodelovala tretjina zaposlenih, kar 90 % pa jih je vsakodnevno vožnjo v Naklo zavrnila. "Ni naš interes, da ljudi selimo v neko delovno okolje, kjer se slabo počutijo oz. kjer so nezadovoljni. Moram reči, da smo bili kot uprava presenečeni nad to burno reakcijo," pravi Knuplež. "To, da bi preselili celotno lokacijo, ni več predmet, zadeve bomo reševali po željah zaposlenih, ki so jih pokazali v anketi od osebe do osebe različno. Tisti, ki se še najde v Merkurju, bo dobil možnost, tisti, ki se pač ne najde v Merkurju, bo pa z vsemi pravicami in vsem, kar mu pripada, odšel pač drugam."
Za zdaj komercialni oddelek v Celju ostaja, do konca sanacije pa ga ne bo več. Objekta ne bodo prodali, ker je v njem trgovski center, morda pa ga bodo oddali v najem.
V dveh letih na cesto četrtina zaposlenih
V dveh letih bo delo v Merkurju izgubilo 1.080 od skupno približno 4.000 zaposlenih, od tega 670 v Sloveniji. Za hčerinsko družbo Meersteel je že odločeno, da se bo število zaposlenih zmanjšalo za 100.
Še vedno ni znano, kako se bo nova uprava razšla z Binetom Kordežem, ki je od preteklega ponedeljka na izrednem dopustu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje