Direktor Agencije za varstvo konkurence (AVK) je za Radio Slovenija spregovoril o postopkih, ki jih agencija vodi ali končuje v primeru Telekoma.
Najnovejša ugotovitev AVK-ja pravi, da je Telekom večinoma pred desetimi leti konkurentom oteževal dostop do fiksnega omrežja in uporabo bitnega toka. Na to ugotovitev se lahko Telekom in preostali udeleženi v postopku še pritožijo.
Če bo upravno sodišče, ki deluje relativno hitro, odločbo agencije vendarle potrdilo in bo ta Telekomu v ločenem postopku naložila še globo, lahko ta znaša 60 milijonov evrov. Potencialni kupci Telekoma ob tem čutijo negotovost, postopek prodaje se zato zamika. Andrej Krašek, direktorja AVK-ja, se čudi, da se težave zavedamo šele zdaj.
Ugotovili tudi kršitev, kjer zloraba še vedno traja
"Vsi ti postopki so tekli že leta 2013, ko se je država odločila, da bo Telekom prodala. In seveda se sprašujem, kako je mogoče, da je trajalo dve leti, da so oblast in tudi mediji zaznali, da bo to bistveno vprašanje pri prodaji Telekoma. Gotovo bi lahko država skušala prodati katero podjetje, ki nima odprtih stotin milijonov evrov potencialnih glob in odškodnin," je prepričan direktor Agencije za varstvo konkurence.
AVK je pri Telekomu kršitve ugotavljal za deset in več let nazaj. Ali obstaja kakšna kršitev v zadnjem času? "Ugotovili smo neko kršitev, kjer po naši oceni zloraba še traja in smo pozvali Telekom, da nam poroča, kako bo odpravil to stanje," je povedal Krašek.
Pritiskov, da ne bi preiskovali Telekoma, Krašek ne doživlja. Napoveduje, da bo v prihodnje znova uvedel postopek zaradi paketa Itak Džabest, ki naj bi ga naš največji operater ponujal po nepoštenih cenah. Telekom je sicer konec 2013 na vrhovnem sodišču dosegel zmago nad agencijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje