"Odločila sem se, da javne razprave o projektu ne bo, dokler ne dobim izračunov tujih institucij o primernosti projekta in dokler se ne izvede njegova totalna revizija. Študije so naročene tudi o zalogah premoga, rok pa je 15. februar. Kdo jih bo delal, ne vem točno, ker jih je naročal HSE," je na novinarski konferenci povedala gospodarska ministrica Darja Radić. Poudarila je, da so šele z zamenjavo Uroša Rotnika iz TEŠ-a začeli dobivati informacije glede bloka 6 in da bi se ta tok informacij z njegovim imenovanjem na vrh HSE-ja prekinil.
Na vprašanje, ali je njen odstop še vedno na mizi, če bo Rotnik imenovan na čelo HSE-ja, je odgovorila pritrdilno. "Če se vzpostavi stanje, kakršno je bilo, ne morem več prevzemati odgovornosti za projekt TEŠ 6. Če se čez 10 let izkaže, da je bil projekt nasedla investicija, nočem, da kdo za menoj kaže, da sem sokriva," je dodala ministrica. Pojasnila je, da morajo do marca 2011 pripraviti energetski zakon, trenutno pa končujejo njegov osnutek. Druga prioriteta je po besedah ministrice tudi nacionalni energetski program.
"Tot in Sevčnikar se bosta zmenila na sodišču"
Kar se tiče odpustitve prvega sindikalista v TEŠ-u Branka Sevčnikarja, je Radićeva razložila, da stvari pozna zgolj prek medijev. "Jaz bi to zadevo prepustila v reševanje gospodu Totu (Simon Tot direktor TEŠ-a, op.p.) in gospodu Sevčnikarju. Očitno je bilo nekaj narobe, po mojem mnenju se bo to razrešilo v sodnem postopku," je dejala ministrica.
Dotaknila se je tudi reorganizacije elektrodistribucijskega sistema, ki po njenih besedah teče naprej. Prejeli so namreč pisma svetov delavcev v energetiki, ki so izrazili željo sodelovati pri reorganizacji. "Ne vem še, kako naj razumem ta njihov poziv, v katerem trdijo, da so oni predstavniki delavcev in ne sindikati. A zagotovo si zaslužijo, da se z njimi sestanem," je bila malce začudena Radićeva.
Upa na čim manj pisem
V zvezi s svojim ostrim pismom premierju Borutu Pahorju, v katerem je Agenciji za upravljanje kapitalskih naložb (AUKN) in njeni direktorici Dagmar Komar očitala sprenevedanje in kršenje zakona, je Radićeva poudarila, da upa, da bo takih pisem čim manj, ter da so z AUKN-jem nesoglasja zgladili. Izrazila je tudi veliko pripravljenost na konstruktivno sodelovanje.
"Upam, da bomo svojo energijo v prihodnje lahko usmerili v projekte, ki bodo prinesli korist Sloveniji, in verjemite mi, ne bom se več ukvarjala s tovrstnimi podtikanji ter poskusi moje diskreditacije, ker mi je postalo kristalno jasno, kdo to počne," je dejala Radićeva. Po njenem mnenju za temi podtikanji stojijo interesne skupine, ki so povezane s pripravo določenih investicij in ki naj bi na čelu HSE-ja želele ustoličiti Rotnika.
V odgovoru na vprašanje, kdo ima zdaj pristojnosti, da odstavlja nadzornike, je ministrica ponovila to, kar je napisala že v pismu, in sicer da so že na prvih sestankih z vodstvom AUKN-ja ugotovili, da bi bilo smiselno spremeniti zakon in se vpelje prehodno obdobje, v katerem pa bodo še določili pristojnosti posameznih akterjev.
Odprava razvojnih cokel
Povedala je še, da ministrstvo za gospodarstvo pripravlja ukrepe, ki bodo v prihodnje povečali prožnost slovenskega trga dela, zmanjšali obremenitve plač in odstranili administrativne ovire pri poslovanju podjetij. Konkretno je izpostavila socialno kapico na socialne prispevke strokovnjakov, vendar je poudarila, da na žalost ukrepi niso odvisni samo od njih, temveč od drugih resorjev. Je pa mnenja, da bo v prihodnosti zagotovo potrebna nova sprememba davčnega sistema.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje