Do konca novembra naj bi tako že pripravili predloge za začetek stečaja družb Vegrad AV, Vegrad IN, Grbina in Vegrad Gradnja (vse so družbe z omejeno odgovornostjo) in delniški družbi Vedela ter Gina, medtem ko so predlog stečaja Vegrada AM, ki je investitor projekta Celovški dvori, vložili že konec preteklega tedna. Vegradove deleže v podjetjih, v katerih Vegrad ni večinski lastnik, bodo ovrednotili, nato pa naj bi jih prodali.
Vegrad AM zaradi blokade transakcijskega računa že dlje časa ne more poslovati, direktor družbe pa je podal odstopno izjavo, je povedala Grilova, ki so jo, da bi težave odpravili, konec oktobra imenovali za direktorico podjetja. Upraviteljica Celovških dvorov je bila namreč družba Vegrad Inde, ki je bila prav tako v položaju, ko ni mogla izvajati opravil upravitelja. Grilova je kot direktorica Vegrada AM podpisala pogodbo z novim upraviteljem, ki ga je na javnem razpisu izbral Stanovanjski sklad MOL-a, ki je kupec večjega števila stanovanj.
Stečaji kot po tekočem traku
V Vegradu je bilo v času stečaja 6. oktobra zaposlenih 570 delavcev, v Vegradu Inde, ki je v stečaju od 29. oktobra, jih je delalo 140, v podjetju Vegrad Montal (v stečaju od 4. novembra) pa 70 delavcev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje