To pomeni vse premično in nepremično premoženje, denarna sredstva, pravice, stroje, naprave, objekte in zemljišča, s katerimi razpolaga enota v Srbiji. Seznama podjetij, ki jih uredba vključuje, na Gospodarski zbornici Slovenije nimajo, prav tako ne razpolagajo z ocenami o višini premoženja, so povedali za MMC. Se je pa nanje obrnilo že kar nekaj podjetij. Njihovih podatkov GZS ne more posredovati, saj bi za objavo potrebovali soglasje podjetij. V Srbiji namreč deluje okoli 400 slovenskih podjetij.
Celotno uredbo si lahko preberete tukaj.
Na GZS-ju so pojasnili še, da so bila podjetja po razpadu skupne države pozvana, da prijavijo svoje terjatve in premoženje v drugih delih Jugoslavije slovenskemu Skladu za nasledstvo. Nekatera podjetja so v preteklih letih vprašanje svojih terjatev in premoženja sicer reševala v neposrednih pogajanjih s partnerji in upravnimi organi Srbije, a je bil tudi v teh primerih dosežen rezultat večinoma poslovna skrivnost.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje