"V Gorenju smo takšno odločitev pričakovali, saj smo pri postopkih izvedbe skrbnega pregleda Panasonic Corporation v skupini Gorenje v celoti sledili predpisom in zakonskim obvezam," je družba sporočila prek spletnih strani Ljubljanske borze.
Za domnevno kazensko ovadbo so septembra lani izvedeli iz medijev, v zvezi z očitki, ki naj bi iz nje izhajali, pa so nato pridobili mnenji pravnih strokovnjakov. "Obe mnenji sta ugotavljali, da je bilo ravnanje predsednika uprave Gorenja Bobinca in družbe Gorenje zakonito, kar je po končani preiskavi potrdilo tudi državno tožilstvo," so še dodali.
Cerar izvedel prej kot javnost
Gorenje je 25. julija lani namreč javno objavilo informacijo, da sta Gorenje in Panasonic 13. julija podpisala zbir pravnih dokumentov, ki so družbi Panasonic omogočili izvedbo delnega skrbnega pregleda skupine.
Septembra so mediji objavili navedbo agencije za trg vrednostnih papirjev (ATVP), da je ta v povezavi z omenjenim postopkom skrbnega pregleda kazensko ovadila eno fizično in eno pravno osebo, in sicer zaradi suma storitve kaznivega dejanja zlorabe notranje informacije.
ATVP naj bi Bobinca ovadil zato, ker je predsednika vlade Mira Cerarja, preden je bila informacija javno objavljena, obvestil o tem, da Panasonic v skupini Gorenje opravlja skrbni pregled, na podlagi katerega bi v nadaljevanju lahko prišlo do povečanja Panasonicovega lastniškega deleža v Gorenju. S tem pa naj bi Bobinac zlorabil notranje informacije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje