Za čimprejšnji začetek stečaja se je zavzemalo 128 delavcev Vemonta. Ti od 28. aprila stavkajo, saj so letos prejeli le 450 evrov akontacije plače za januar, podjetje pa jim dolguje tudi del predlanskega in ves lanski regres, materialne stroške, prav tako naj ne bi bili poravnani vsi prispevki in davki.
Zadnjo "pravo plačo" so Vemontovi delavci prejeli januarja lani, zatem pa so plačila dobivali po delih, pojasnjuje sindikalist Srečko Čater.
Delavci so v hudi stiski
V sindikatu se zato zavzemajo, da bi država omogočila predčasno plačilo akontacij zneskov, ki bi jih delavci v nadaljnjem postopku dobili iz jamstvenega in preživninskega sklada, saj je marsikateri delavec v svoji družini edini, ki zasluži sredstva za preživetje. Akontacije bi torej mnogim pomagale iz hude stiske, pravi Čater.
Po zdajšnjih najbolj optimističnih predvidevanjih bodo delavci prva nadomestila za brezposelnost od zavoda za zaposlovanje dobili 15. julija, izplačila iz jamstvenega sklada pa še kasneje.
Vemont je v lasti vodstva Vegrada
Vemont, ki je bil v preteklosti hčerinsko podjetje Vegrada, je zdaj v lasti nekdaj vodilnih iz Vegrada. Vegrad je v stečaju od oktobra lani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje