Naj bo še tako všečen ali pravičen, zakon, ki ga je sprejela Pahorjeva vlada, ne more veljati za nazaj. Država bo morala Kramarju seveda plačati še zamudne obresti.
Kdaj bo Marjan Kramar na račun dobil vrnjen znesek in kolikšen bo, njegov odvetnik Miha Kozinc ne ve, a Kramarjev milijon je bil po plačilu 41-odstotne dohodnine obdavčen z dodatnim 49-odstotnim davkom - država je njegovo nagrado tako obdavčila s kar 90 odstotki.
Postopek vrnitve nagrade vodi davčna uprava, iz katere so sporočili, da bodo vsem zavezancem, ki so se takrat pritožili, vročili nove odločbe in davek skupaj z zamudnimi obrestmi vrnili.
Marjan Kramar pred 10 dnevi v DZ-ju ni želel komentirati te nagrade, dejstvo pa je, da je Pahorjeva vlada takrat po mnenju ustavnega in upravnega sodišča posegla v že pridobljeno pravico.
Vlada naj bi imela za Kramarja in prerostalih 25 - med njimi naj bi bili vsi takratni člani uprave NLB-ja - rezervirana sredstva v proračunu. Koliko bodo poplačila stala? Če bi sodišče v vseh teh primerih odločilo enako kot v Kramarjevem, bi poplačila stala okoli 1.300.000 evrov.
Marjan Kramar telefona ne dviguje, povejmo pa, da bi Slovenec s povprečno plačo za milijon evrov delal 100 let.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje