Jelinkova, ki je pred kratkim na svoji spletni strani izdala svoj zadnji roman Neid (Zavist), v besedilu Im Verlassenen je za grozljiv zločin, ki ga je 24 let nad svojo hčerjo Elisabeth in ostalo družino izvrševal Josef Fritzl, obtožila tudi avstrijske fantazije o vsemogočnosti, za katerimi naj bi "bolehali" predvsem moški.
Avstrijska želja po vsemogočnosti in harmoniji
Drugi glavni razlog pa vidi v potrebi naroda po zagotavljanju harmonije, pa čeprav je ta le navidezna. Kot poroča nemški časopis Die Welt avtorica v besedilu podaja svoje videnje grozljivega dogodka, ki je po primeru Natasche Kampusch temeljito pretresel javnost in sprožil številna vprašanja o avstrijski družbi. Poleg izraženega odpora do dejanj, ki so se zgodila Fritzlovim otrokom, Jelinkova za to, da je dejanje lahko ostalo tako dolgo prikrito, obtožuje tudi Fritzlove sosede. Pod besedilom pa je pisateljica objavila tudi fotografijo kopalnice iz skritega zaklonišča.
Avtorica, ki sicer odklanja pozornost medijev in pravi, da trpi za socialno fobijo, zaradi katere se zelo redko kaže v javnosti in nerada daje intervjuje, že leta na svoji spletni strani objavlja komentarje, v katerih izraža svoja stališča o trenutno aktualnih temah v Avstriji.
K. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje