Nagradi je prejel za celostno podobo Muzeja za arhitekturo in oblikovanje (MAO) in za celostno podobo podiplomskih programov Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani.
Nagrade rdeča pika podeljujejo od leta 1955 in veljajo za ena najpomembnejših mednarodnih priznanj na področju oblikovanja. Podeljujejo jih v treh kategorijah: komunikacijsko, produktno in konceptualno oblikovanje. Podelitev za produktno in konceptualno oblikovanje za leto 2011 je bila letos junija, razglasitev zmagovalcev za komunikacijsko oblikovanje pa avgusta.
Nagrade za komunikacijsko oblikovanje bodo podelili 7. oktobra v Berlinu. Oba nagrajena projekta se bosta uvrstila tudi v muzej oblikovanja v Essnu, največjo stalno razstavo sodobnega oblikovanja na svetu, je sporočil Robert Ilovar.
Projekt celostne podobe MOA-ja
Muzej za arhitekturo in oblikovanje je leta 2010 ustanovila Vlada Republike Slovenije kot osrednjo slovensko organizacijo za področja arhitekture, krajinske arhitekture, urbanizma, oblikovanja in vizualnih komunikacij. Z vsebinsko prenovo programa, ki je namenjen širokemu krogu obiskovalcev in krepi vpetost v mednarodno dogajanje, gradi muzej inovativen prostor za ustvarjanje, druženje in učenje, spodbuja ustvarjalnost, izmenjavo idej ter razumevanje preteklosti in prihodnosti arhitekture in oblikovanja. Novi viziji in strategiji dela je sledila tudi prenova celostne grafične podobe muzeja, ki odraža sodobno in prepoznavno arhitekturno in oblikovalsko središče.
Projekt celostne podobe podiplomskih programov EF-ja
Konkuriranje fakultete v mednarodnem okolju, še posebej na področju poslovnega izobraževanja, je izjemno zahtevno, saj je treba v pravi meri upoštevati tradicijo izobraževalnih institucij oz. univerz in modernega ter ustvarjalno inovativnega pridiha, ki ga zahteva razvoj izobraževanja, vsebin in okolja. Poleg dveh evropsko in ameriško najpomembnejših certifikatov (EQUIS in AACSB), ki potrjujeta kakovost izobraževalne institucije, je nagrada 'red dot' dodaten dokaz, da fakulteta enakovredno konkurira v svetovnem prostoru tudi z razvojem vizualnih komunikacij, so zapisali v studiu IlovarStritar.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje