Z avtorskim pristopom je Artač zaznamoval slovenski prostor, z občutkom za satiro in talentom za imitiranje pa tudi nacionalni radio in televizijo.
Tilen Artač je od leta 2004 član ekipe imitatorjev in ustvarjalcev radijske oddaje Radio Ga-ga, do leta 2010 pa je bil član tudi ekipe televizijske oddaje HRI-bar. Od leta 2010 redno sodeluje kot imitator in komik v radijski oddaji Prizma optimizma.
Žirijo je "zadela" šansonjerka Tadeja Fatur
Od Serpentinška do Elke Strojan
Številni ga poznajo po likih in imitacijah znanih osebnosti, kot so psihologinja Ifigenija, Mirko Serpentinšek, Dimitrij Rupel, France Cukjati, Janez Podobnik, Andrej Bručan, Borut Pahor, Gregor Golobič, Breda Pečan, Milan Kučan, Boško Šrot, Svetlana Makarovič, Peter Zobec, Jože Potrebuješ, Elka Strojan, Zlatko Zahović, Ivo Bajec, Miha Žibrat in drugi. Sodeloval in nastopal je v razvedrilnih oddajah Televizije Slovenija, kot so Piramida, Spet doma, TLP in druge. Po imitacijah v risankah Slonček Horton, Artur in Božiček, Smrkci, Levji kralj ter Ledena doba 4 ga poznajo tudi najmlajši.
Klasično izobraženi glasbenik
Artač je sicer predvsem glasbenik. Magistriral je na Akademiji za glasbo v Zagrebu, glasbeno izobraževanje nadaljeval na Akademiji za resno glasbo v Gradcu ter že v času študija dosegel vidne uspehe in prejel številne nagrade doma in na tujem. Med drugim je kot solist nastopal z Zagrebško filharmonijo, med letoma 2008 in 2011 kot violončelist, pa tudi kot moderator, komik, iluzionist ter avtor satiričnih pesmi sodeloval na otvoritvenih koncertih Festivala Bled.
Nastopal je tudi v tandemu GodArt z Juretom Godlerjem s ter svetovno znanim stand-up komikom in imitatorjem Michaelom Winslowom, leta 2010 pa tudi v Magic-Comedy Clubu Hermosa Beach v Los Angelesu.
Izbirali so:
Žirijo za podelitev Ježkove nagrade so sestavljali Boštjan Tadel (predsednik), Aleksander Bassin, Sašo Hribar, Mirjam Bevc Peressutti, Gabriela Gruden, Jani Virk in Vanja Vardjan.
RTV Slovenija nagrado za posebne dosežke na področju žlahtnega humorja in satire oziroma za izvirne dosežke ali opus v tistih umetnostnih zvrsteh radijske in televizijske ustvarjalnosti, ki sledijo tradiciji Ježkovega duha, letos podeljuje 24. leto.
Izbranci, vredni Ježkovega imena
Dosedanji prejemniki tradicionalne Ježkove nagrade so: Marjan Marinc, Bojan Adamič, Srečko Golob, Urban Koder, Iztok Mlakar, Mojmir Sepe, Ervin Fritz, Jani Kovačič, Tomaž Pengov, Pavel Lužan, Gojmir Lešnjak, Vita Mavrič, Zlatko Šugman, Jure Ivanušič, Črt Škodlar, Nataša Tič Ralijan, Andrej Rozman - Roza, Sašo Hribar, Kolektiv Narobov, Adi Smolar, Tone Partljič, Lado Leskovar, Vinko Möderndorfer, Tone Fornezzi – Tof in Barbara Cerar.
Frane Milčinski - Ježek (1914-1988) velja za enega najbolj vsestranskih slovenskih umetnikov. Bil je režiser, avtor televizijskih in radijskih iger, šansonjer, pesnik ter pisatelj. V svoji ustvarjalnosti je pogosto prepletal družbeno kritičnost in humor.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje