V MMC-jevi spletni klepetalnici smo gostili arheologa Borisa Vičiča, vodjo ljubljanske enote Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, ki ga najbolj zanimata rimska provincialna arheologija in romanizacija osrednjega slovenskega prostora, torej nastanek Emone.
Že kot 11-letnega "mulca" je Vičiča navdušila knjiga o odkritju jame Lasceaux v Franciji, pozneje se je odločil za študij arheologije, drugo pa je ... zgodovina. V MMC-jevi klepetalnici je odgovarjal na vprašanja o arheoloških najdbah na področju Ljubljane, varstvu kulturne dediščine, možnosti sobivanja zgodovinskih ostankov in novogradenj ...
Največ arheološke "akcije" v Ljubljani
V Sloveniji najintenzivnejša izkopavanja in raziskovanja izkopanin potekajo namreč ravno v Ljubljani, med drugimi so aktualni projekti prihodnjega potniškega centra Emonika, NUK 2, novogradnje stanovanjskega objekta na Prulah, pripravljajo se na raziskavo Vodnikovega trga ... "Ne smemo pozabiti tudi na predvsem objekte etnološke dediščine zunaj središča Ljubljane, za katere se v večini primerov zdi, da jih ne bo mogoče rešiti, saj za to ne obstaja interes lastnikov," poudarja Vičič.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje