Radio Študent, najstarejši študentski radio v Evropi, nepridobitni radijski program oddaja že 45. leto. S svojimi akcijami opozarja na negotovost virov financiranja, ki otežuje nemoteno in neodvisno delovanje.
Hkrati želijo opozoriti na širšo problematiko delovanja na domači neodvisni sceni in prostor njenega izvajanja, ne nazadnje pa tudi na splošen, negotov položaj študentov in mladih v Sloveniji.
Z letošnjima dogodkoma - simpozijem Kdo rabi sceno in glasbenim večerom Kdo rabi študenta – nadaljujejo dejavnosti za zbiranje podpore, ki so jih zagnali na lanskem dogodku ReŠI RŠ. Ta se je izkazal kot dobra osnova za dolgoročno stabilnejši vir financiranja prek podpornikov RŠ-a. Lani so s to akcijo zbrali okoli 40.000 evrov.
Podporniki kot pomoč ob negotovih virih financiranja
"Radio Študent v takšnem obsegu programa in sodelavcev bi na letni ravni potreboval okoli 250.000 evrov vnaprej zagotovljenih osnovnih sredstev, da bi lahko izvedel vse projektne obveznosti in poskušal vzpostaviti četrti steber financiranja prek podpore poslušalcev ter ne nazadnje, da bi s pozitivno ničlo končal poslovno leto," je poudaril direktor zavoda Tomaž Zaniuk.
Položaj pa je drugačen. Radio Študent se vsako leto sooča z vse bolj negotovimi viri financiranja. V osnovi so to sredstva ustanovitelja Študentske organizacije v Ljubljani, javna sredstva kot rezultat uspešnih prijav na evropske in državne razpise ter dejavnost marketinga RŠ-a, ki je neposredno odvisen od razmer na trgu in naročnikov, ki se prav tako soočajo s finančnimi krizami. Proračun radia za tekoče leto je znašal 180.000 evrov, enako kot predlani, ko so "komaj preživeli ob izčrpni donacijski podpori poslušalcev in podpornikov v okviru akcije ReŠi RŠ".
V podporo RŠ-a bo 28. novembra klubske prostore na Metelkovi zapolnil raznovrstni glasbeni program. Sodelovalo bo okrog 30 zasedb, producentov in didžejev, kar predstavlja okvirno 60 posameznikov, dejavnih na neodvisni kulturno-glasbeni sceni in tako ali drugače vpetih v projektno-vsebinsko sodelovanje z Radiom Študent. V podporo radiu so se tudi odpovedali honorarju, obiskovalci pa bodo svoj prispevek h krepitvi neodvisne scene izkazali z enotno vstopnino desetih evrov za vse prostore in koncerte.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje