Razpravljavci, med katerimi bo tudi Slavoj Žižek, bodo razmišljali o političnem in zgodovinskem pomenu komunizma, umetniški program bo s performansi, instalacijami, filmi in koncerti osvetlil temo komunizma z estetskega vidika.
"Od ustanovitve prvih delavskih gibanj v 19. stoletju je interpretacija velikih mislecev tistega obdobja pojem komunizma čvrsto uvrstila na mejo med filozofijo in politiko. Zato se mora pomen komunizma zdaj premakniti iz ustaljenih ideoloških in praktičnih okvirov, v katerih je bil zasidran, uspavan in občasno ogrožen s preveč posplošenim osmišljanjem," je konferenci na pot zapisal filozof Alain Badiou, ki bo z govorom tridnevno dogajanje tudi odprl.
Poleg Badiouja in Žižka se bodo konference med drugim udeležili še Cecile Winter, Artemy Magun in Antonio Negri. Kot piše na spletni strani gledališča, bodo filozofi med drugim razpravljali na teme: Bi komunizem obstajal brez Marxa?, Oživljanje komunizma, Teze za komunistično provizorično moralo, Komunizem resnice - Kant z Aristotelom in Komunizem, pravo gibanje. Žižek bo imel drugi dan predavanje z naslovom Začeti na začetku ali kako se znebiti duhov 20. stoletja.
Umetniški del srečanja bo obsegal različne odrske projekte, ki so jih pripravili politično in družbeno aktivne umetniške skupine in posamezniki, tudi Frank Castorf, Janez Janša, Schwabinggrad Ballett, Marc Weiser aka Rechenzentrum, Chto delat', Nick Currie ali Momus, Thomas Martin, Michael Busch, Anne Kuhn in Andreas Mihan.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje