Češki adut je bil seveda film Vratne lahve režiserja Jana Sveraka, ki si ga je letos v kinu ogledalo že več kot milijon Čehov in ki je tudi prejel nagrado občinstva in priznanje za najboljši scenarij. Film Myrin je režiser Baltasar Kormákur posnel po kriminalnem romanu o detektivu, ki raziskuje umor starega ekscentrika. Hkrati se odvija tudi zgodba o moškem, ki skuša ugotoviti genetski izvor možganske bolezni svoje hčere. Proti koncu se v zanimivem preobratu obe zgodbi povežeta.
Ko narediš 100 filmov, dobiš kristalni globusVeliki zvezdnik sklepa 42. festivala v znamenitem češkem zdraviliškem mestu je bil tudi Danny DeVito. Ameriški igralec, režiser in producent je prejel kristalni globus za prispevek k svetovni kinematografiji. DeVito, ki je od leta 1968 sodeloval že pri okoli 100 filmih, je v Karlove Vare prišel tudi zaradi filma The Good Night Jaka Paltrowa. V romantični komediji brata Gwyneth Paltrow (v filmu nastopi tudi ona) je DeVito odigral 'strokovnjaka' za sanje, ki skuša pomagati moškemu na pragu skrize srednjih let, ki se mu v sanjah vedno znova prikaže 'idealna' ženska (Penelope Cruz).
'Ta glavna' in 'ta glavni' pred kamero
Na sklepni prireditvi sta na oder stopila tudi španska igralka Elvira Minguez in Sergey Puskepalis, ki sta prejela priznanje za najboljšo igralko oziroma igralca festivala. V glavni tekmovalni sekciji celolovečercev je morala žirija presoditi med 14 filmi. Žiranti pod vodstvom ameriškega novinarja in filmskega producenta Petra Barta so si poleg že omenjenih filmov ogledali še:
Kunsten å tenke negativt (Razmišljanje na negativen način, režija: Bård Breien, Norveška) Dialogue avec mon jardinier (Pogovor z mojim vrtnarjem, režija: Jean Becker, Francija) Dolina (Dolina, režija: Zoltán Kamondi, Madžarska/Romunija)
The Good Night (Dobra noč, režija: Jake Paltrow, Velika Britanija)
Karger (Karger, režija: Elke Hauck, Nemčija)
Lucky Miles (Srečne milje, režija: Michael James Rowland, ZDA)
Podo-namulul be-a-ra (Obrezovanje trte, režija: Min Boung-hun, Južna Koreja)
Pudor (Sram, režija: Tristán Ulloa, David Ulloa, Španija)
Saturno contro (Saturno contro, režija: Ferzan Ozpetek, Italija/Francija/Turčija)
Plac Zbawiciela (Trg odrešenika, režija: Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze, Poljska)
Prostyje vešči (Preproste stvari, režija: Alexey Popogrebsky, Rusija)
Cuando ella saltó (Ko je skočila, režija: Sabrina Farji, Argentina).
250 filmov v osmih dneh
Festival v Karlovyh Varyh je eden najstarejših in najbolj uglednih filmskih festivalov kategorije A v Evropi. Na 42. izvedbi festivala, ki poteka že od leta 1946, so med 29. junijem in 7. julijem prikazali okoli 250 filmov z vsega sveta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje