Medtem ko se tudi pri nas celo nekateri mogočni arhitekturni biseri prebijejo do naziva spomenik kulturne dediščine, so v Avstraliji ta status namenili grobu Bona Scotta, pevca prvoborcev trdega rocka in metala AC/DC. Scott je leta 1980 umrl zaradi zastrupitve z alkoholom, od tedaj pa se na pevčevem grobu v mestu Freemantle vsako leto zvrsti več tisoč njegovih oboževalcev.
Avstralski kulturni ambasadorji
Ko so uradnico Nacionalnega sklada zvezne države Zahodna Avstralija Kim Haynes povprašali, ali ni nekoliko nenavadno, da status kulturnega spomenika namenijo grobu rockovskega pevca, ki si je po manj kot desetletni karieri v vrstah skupine AC/DC skoraj dobesedno sam skopal zadnje bivališče, ni ostala brez besed. Nacionalni sklad je presodil, da je skupina AC/DC s svojo zares posebno in prepoznavno glasbo v tujino ponesla avstralsko kulturo in pomagala oblikovati določen žanr v popularni glasbi.
Tako je Haynesova verjetno uspela zapreti usta konservativcem, ki bi utegnili potožiti, da se za naziv kulturnega spomenika zaman borijo nekateri starodavni arhitekturni spomeniki, saj so AC/DC s svojim delom verjetno več pripomogli k mednarodni prepoznavnosti Avstralije kot pa sklop starih kamnov, pa naj bodo še tako lično postavljeni eden ob drugega.
Relikvija številka dve
V Freemantlu utegne kaj kmalu zrasti še druga relikvija Bona Scotta. Župan mesta Peter Tagliaferri je namreč že "blagoslovil" postavitev spomenika Bona Scotta. Lokalni klub Scottovih oboževalcev zdaj mrzlično zbira 60.000 ameriških dolarjev, kolikor naj bi stala postavitev kipa, saj si želijo, da bi podoba Bona Scotta v parku Pioneer stala že pred julijem, ko bi Scott praznoval svoj 60. rojstni dan.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje