Na Škofijah bo med 31. julijem in 7. avgustom 4. mednarodni mladinski glasbeni tabor Etno Histria pod taktirko kulturnega društva Folk Slovenija, ki bo s koncerti segel še v druge slovenske kraje in na Hrvaško. Letošnje izvedbe se udeležuje 60 mladih glasbenikov, starih med 16 in 25 let, ki so prišli iz Avstrije, Belgije, s Cipra, iz Češke, Danske, Estonije, Švedske in Slovenije, kot gostje pa so se jim pridružili še glasbeniki iz Ugande, Brazilije in Čila.
Kako pojejo Estonci?
Na osnovni šoli Oskarja Kovačiča v Spodnjih Škofijah so glasbene delavnice, na katerih udeleženci drug drugega učijo pesmi in skladb svojih kultur. Delavnice vodi mednarodna zasedba glasbenikov, v kateri bodo slovenska predstavnika Dario Marušič in Matija Solce, Kristine Heeboll iz Danske, Stephan Steiner iz Avstrije ter glasbeniki iz Estonije, Belgije, Švedske in s Cipra. Na koncertih bodo glasbo izvajali v različnih zasedbah in kot orkester Etno histeria.
"Etnohisterična" turneja
Naučeno in izpiljeno bodo udeleženci delavnice predstavili na koncertih - 3. avgusta pred osnovno šolo v Spodnjih Škofijah, 4. avgusta na Manziollijevem trgu v Izoli, 5. avgusta v Loparju, 6. avgusta v Ljubljani na festivalu Sanje v parku Zvezda, in 7. avgusta v Kulturnem domu v Cerknici.
Druženje z namenom
Glasbeni tabor Etno Histria je namenjen raziskovanju skupne evropske kulturne dediščine, ki se je v različnih okoljih po svoje preoblikovala, ter izmenjavi izkušenj med mladimi o tem, kako lahko ljudska glasba živi v sodobnem svetu in kako je glasbena dediščina vpeta v dojemanje sveta. Pomembni sestavini Etno Histrie sta tudi pridobivanje veščin nastopanja z elementi uličnega gledališča ter spoznavanje multikulturnosti Istre in njene glasbene dediščine.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje