Zares dobri poznavalci popularne glasbe poudarjajo, da klubska scena v Liverpoolu že dolgo ni bila tako pestra kot danes, kar je pripomoglo k temu, da se je mesto v zadnjem času "izkazalo" kot "valilnica" novih žanrov elektronske glasbe.
Drugi dom skupine The Beatles
Ged Ryan, bobnar in umetniški vodja kluba Cavern, v katerem so Beatli odigrali skora 300 koncertov, zatrjuje, da je ta trenutek liverpoolska glasbena scena izredno 'zdrava': "V zadnjih 25 letih, od kar sem sam prvič stopil na oder, v Liverpoolu še ni bilo toliko klubov." Ti mladim skupinam, kakršni sta The Zutons in Dead 60s, dva »vroča« liverpoolska benda, ponujajo priložnost za predstavitev.
Liverpoočani se radi pohvalijo, da so bili zametki klubskega razcveta položeni že pred več kot 800 leti, ko so v tej krajih veselo prepevali menihi. Liverpool tudi ta trenutek ni ponosen le na svoje rokovske 'postojanke' in na klube, ki predvajajo zadnje hite v elektronski glasbi. Velika mestna znamenitost je tudi Royal Liverpool Philcharmonic Orchestra (Kraljevi liverpoolski filharmonični orkester), eden najstarejših britanskih orkestrov.
Kdo bo nasledil atomske mucke?
V Hollywoodu se lahko sprehodimo po pločniku slavnih, v Liverpoolu pa se lahko podamo na ogled zida slavnih (Wall of Fame). Na njem so zaznamovana imena kar 56 skladb liverpoolskih izvajalcev, ki so se zavihtele na prvo mesto britanske lestvice singlov. Sedemnajst skladb so prispevali Beatli; zadnjo – pesem The ballad of John and Yoko – leta 1969. Zadnja so slavo požela dekleta iz skupine Atomic Kitten. Atomskim muckam je veliki met uspel leta 2002. Liverpool tako že štiri leta čaka na nove kovalce uspešnic. Če se razgledamo po bučnem nočnem življenju, se lahko hitro pridružimo tistim, ki verjamejo, da je le še vprašanje časa, kdaj se bodo v Liverpoolu izvalili novi zvezdniki.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje