Mercadonegro se svojih korenin med črnimi sužnji v Latinski Ameriki ne sramujejo. Foto:
Mercadonegro se svojih korenin med črnimi sužnji v Latinski Ameriki ne sramujejo. Foto:
Mercadonegro so lani razgreli tudi tradicionalno zadržane Parižane.

Na skupnem trgu obeh Goric sta novogoriški in goriški kulturni dom tretje leto zapored pripravila dogodek Koncert na meji. Goriškemu občinstvu z obeh strani meje se je predstavila svetovno znana južnoameriška zasedba Mercadonegro, ki velja za ambasadorja latino glasbe v svetu.

Obmejci se zibljejo v istih ritmih
Koncert pomeni še nadaljnje utrjevanje vezi med obema Goricama, z ritmi salse pa je hkrati tudi primeren uvod poletnemu dogajanju, so prepričani organizatorji. S koncertom petnajstčlanske zasedbe Mercadonegro želita obe Gorici kljub državni meji povezati ljudi z obeh strani in s pomočjo kulture "podreti mentalne meje", ki še vedno obstajajo, je poudarja direktorica Kulturnega doma Nova Gorica Pavla Jarc.

Latinskoameriška glasba ni samo Shakira ...
Skupina Mercadonegro, katere ime nalašč spominja na afroameriške glasbene korenine članov, je sicer redni gost vseh pomembnejših svetovnih odrov in festivalov. Ustanovili so jo trije južnoameriški emigranti (Armando Miranda Aldama, Cesar Correa Estrada in Rodrigo Rodrìguez Puerta) , ki so se srečali v Evropi, in se že s prvo zgoščenko prebili iz anonimnosti. Skozi glasbo ob širjenju bogate južnoameriške glasbene tradicije govorijo tudi o problemih emigrantov, njihovih emocijah ter razpetosti med starim in novim domom.

Po koncertih Gorana Bregoviča in Elise & Tinkare Kovač je to že tretji koncert na mejnem trgu med obema Goricama.