Prizorišče ob sotočju Tolminke in Soče, ki se je že s festivalom, posvečenim reggaeju, uveljavilo kot romarsko središče glasbenih navdušencev, bo gostilo več kot 56 metalskih skupin.
Če so se lani poznavalci metalske glasbe najbolj razveselili nastopa Američanov Danzig in finskih godalcev Apocalyptica, pa bodo glavni aduti letošnje izvedbe Metalfesta legendarni Anthrax, Slayer, znana nemška zasedba In Extremo, iz Švedske pa bo prišla skupina Therion.
Čeprav bo velika večina nastopajočih iz tujine, pa bodo obiskovalci Metalfesta lahko spoznali tudi del slovenske metalske pokrajine. Slovensko sceno bodo v Tolminu zastopale skupine Sweet Sorrow, Metalsteel, Dickless Tracy in Sebaium.
Napovedani prihod newyorške skupine Anthrax je verjetno največji letošnji uspeh organizatorjev Metalcampa. Glasbeniki, ki poleg Metallice in skupine Megadeath veljajo za očete speed metala in trash metala, naj bi nastopili s programom, ki bo ponudil pregled več kot dvajsetletnega delovanja Anthraxa.
Srednji vek v metalu
In Extremo bodo pritegnili tudi tiste, ki jih metal sicer ne navdušuje preveč, cenijo pa izviren odrski nastop. Zasedba, ki ob hrupni kitarski spremljavi predstavlja besedila, ki jih je zapisal aninimni pisar iz 8. stoletja, je ustvarila tako imenovan medieval metal (srednjeveški metal), svoje nastope pa vedno pospremijo z bruhanjem ognja in srednjeveško opravo.
Stari očetje metala
Čeprav večji del mladine ob omembi imena Slayer ne trene niti z očesom, pa so kalifornijski metalci ena najvplivnejših zasedb popularne glasbe. Zasedba, ki je v prvi polovici osemdesetih pretresla sceno težkega roka, je imela namreč velik vpliv na širjenje priljubljenosti metalske glasbe v desetletju, ko je glasbene lestvice začela napadati množica bolj elektronsko usmerjenih skupin.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje