London Welsh Male Voice Choir se je naučil tudi nekaj slovenskih pesmi. Foto:
London Welsh Male Voice Choir se je naučil tudi nekaj slovenskih pesmi. Foto:
Take That
London Welsh Male Voice Choir je nastopil tudi že s skupino Take That. Foto: EPA

London Welsh Male Voice Choir, ki velja za najštevilnejši londonski moški pevski zbor, je med drugim izvedel Bizeta, Verdija, Lloyd-Williamsa in Boublila. Nastop pevcev pod vodstvom dirigenta Haydna Jamesa je uvedla slovenska, sklenila pa valižanska himna, z zborom pa je nastopil tudi orglar Gregor Klančič.

Zbor najamejo Take That
Londonski zboristi niso ostali "ujeti v času". Poleg izvajanja klasičnih del so se namreč lotili tudi sodelovanja s poppevci. Tako je 120-članski zbor nastopil že z zvezdniško popskupino Take That,"privolil" pa je tudi v sodelovanje s pevko Charlotte Church ter s pevcema Aledom Jonesom in Brynom Terfelom. Spoštovanje vseh glasbenih zvrsti je zbor ponazoril tudi s studijskimi posnetki. Svoj opus je namreč London Welsh Male Voice Choir dopolnil s priredbami nekaterih priljubljenih popskladb in pesmi iz muzikalov.

Interpretacija slovenske poezije
Da bi zasedba "upravičila" pridevnik Welsh (valižanski), se je že večkrat izkazala tudi z interpretacijo pesmi keltskega glasbenega izročila. Zbor in solisti Shirlie Roden, Geraint Lewis in Lowerth Pritchard bodo z nekaj keltskimi "vižami" postregli tudi v Slovenski filharmoniji, gostiteljem pa se bodo poklonili tudi z uvrstitvijo uglasbene oblike pesmi Franceta Prešerna Kam? ter Josipa Stritarja Žabe na repertoar.

Vojna prekine zgodovino
Zbor London Welsh Male Voice Choir je nastal leta 1902. "Prazni listi" v njegovi zgodovini so posledica vojne, ki je začasno prekinila delovanje zbora. Obnovili so ga šele leta 1961, ko se je skupina pevcev znova odločila, dejavno prispevati k ohranjevanju valižanske moške zborovske tradicije. Od samega začetka zbor prisega na čim bolj inovativno glasbeno izražanje, najopaznejša posledica tega pa je že prej omenjena žanrska raznovrstnost njegovih nastopov.