Cedeji, ki bodo izšli pri Sonyju, bodo od zdaj opremljeni s tehnologijo DRM (Digital Rights Management), ki bo dopuščala natančno trikratno presnemavanje vsakega ploščka. To naj bi bilo po oceni Sonyjevih programerjev dovolj za "osebno rabo" lastnika (in njegovih dveh najboljših prijateljev?).
Mathew Gilliat-Smith, direktor podjetja First4Internet, ki je program sestavilo, se zaveda, da ta ukrep ne bo ustavil glasbenega piratstva; mišljen je bil bolj kot nekakšna hitrostna ovira. Kako preprečiti širjenje glasbe, ko se je ta enkrat prebila na splet, ostaja odprto vprašanje. Pojavil se je že tudi prvi problem nove tehnologije: ni kompatibilna z Appplovim iPodom, nedvomno najpriljubljenejšim mp3-predvajalcem na svetu.
Situacija je resna
Na nedavni mednarodni konferenci Federacije fonografske industrije v Madridu so govorci večkrat povedali, da je trenutno vsak tretji prodani cede na svetu nezakonita kopija; to je glasbeni industriji lani prineslo izgubo skoraj petih bilijonov dolarjev. Raj za trgovino z glasbo sumljivega izvora so trenutno Brazilija, Kitajska in Indija, v prvo deseterico "problematičnih" držav pa je prišla tudi Španija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje