Janez Dovč, ki organizira festival Godibodi in je njegov umetniški vodja, velja za enega tistih mlajših slovenskih glasbenikov, ki se zase in za svoje kolege trudi ustvariti boljše razmere, da bi njihova, v večini občil največkrat prezrta ustvarjalnost dosegla več poslušalcev. S tem namenom se poleg organizaciji festivala posveča tudi izdajanju plošč.
Godibodi bo letos v treh večerih na letnem vrtu ljubljanskega hostla Celica predstavil šest zasedb, kot vseslovenski festival pa bo v tem mesecu izbrano glasbo ponesel še v devet slovenskih krajev.
Celotni program letošnje izvedbe festivala, ki bo potekala med 2. in 4. junijem, si lahko pogledate na tej povezavi.
Festival bo tudi tokrat predstavil svežo domačo glasbo, ki je pravkar izšla na ploščah pri založbi Celinka, ki skupaj z zavodom Godibodi stoji za festivalom.
"Menim, da bi bilo treba /.../ zmanjšati DDV za nosilce zvoka s slovenskimi vsebinami ter urediti okolje tako, da bi se razmerje reproducirane in žive glasbe spremenilo v korist živih nastopov. Predvsem pa dati več prostora živi glasbi, koncertom. Kot glasbenik lahko zagotovim, da je glasba v živo še vedno najbolj izvirna in najbolj odžeja," izpostavlja Dovč glede stanja glasbene scene.
Šaljivi kantavtorski pop rock za začetek
Letošnji festival bosta odprli ajdovska skupina ElaBanda s šaljivim kantavtorskim poprockom, zbranim na albumu Facka, ter Indo-Balkan project z indijskimi in slovenskimi glasbeniki, med katerimi je tudi pevka Nika Solce, ki so na albumu Zamee prepletli slovensko, indijsko in balkansko glasbo.
V petkovem večeru bo skupina Radio Mondo predstavila album Zgodbe za dva, na katerem je ujela pretežno ljubezenske zgodbe. Sledila bo festivalska produkcija Mistika, Terrafolk in Simbolični orkester, za katero je kitarist Danijel Černe aranžiral svoje skladbe, ki niso bile nikoli posnete, za več glasbenikov, več skladb bo zazvenelo s flavto kot solističnim instrumentom.
Ljudska glasba iz različnih predelov države
Sobotni koncertni večer bo predstavil skupino Ethnotrip, spoj prekmurskih glasbenikov iz različnih zvrsti, ki so na albumu Kdo bo pil iz bistrega studenca? povezali ljudsko glasbo iz različnih predelov Slovenije, držav nekdanje Jugoslavije, Madžarske in Rusije.
Sklepno dejanje glavnega dela Godibodija pa bo pripadlo generacijsko pisani dolenjski zasedbi El Kachon, ki bo s ploščo Svet dovoljenih laži spomnila na blues in rock sedemdesetih let preteklega stoletja.
Koncerte bodo znova upodobili študenti likovne akademije, v spremljevalnem delu pa bo festival ponudil predavanji na temo jezika, pogovor o koncertnem založništvu ter skladateljsko delavnico, namenjeno otrokom, starejšim od osmih let.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje