Konference, na kateri so bili prisotni skladatelji, predstavniki društev glasbenikov in glasbeniki različnih zvrsti, sta se iz Slovenije udeležila predsednik Društva slovenskih skladateljev Jani Golob ter vodja slovenske sekcije ISCM Pavel Mihelčič. Cilj konference je bil v grobih potezah zarisati prihodnost skladateljstva v Evropi 21. stoletja.
Sklepi in ugotovitve4. februarja so predstavniki večine evropskih držav podpisali deklaracijo, katere nastanek je spodbudila naraščajoča zaskrbljenost nad trenutnim razvojem zakonodaje glede avtorskih pravic glasbenikov. Sklenili so, da bo ustanovljena osnova, ki bo olajšala komunikacijo med skladatelji klasične, popularne in avdiovizualne glasbe. To združenje bo na evropski ravni, varovalo intelektualno lastnino glasbenih ustvarjalcev ter (z Unescovo deklaracijo o varovanju kulturne raznolikosti v mislih) pomagalo razvijati pisano podobo evropskih kultur.
Končni cilj mednarodnega sodelovanja skladateljev je v širši javnosti vzgojiti spoštovanje do glasbenih ustvarjalcev - tako v njihovih strokah kot tudi v družbi, ki jo bogatijo v tržnem, duhovnem in intelektualnem pogledu.
Kako smo organizirani doma?
Društvo slovenskih skladateljev (DSS) je prostovoljno strokovno združenje skladateljev in muzikologov ki že od leta 1945 med svoje cilje šteje skrb za ustvarjanje nove slovenske glasbe, pravno zaščito in zastopanje slovenskih skladateljev, organizacijo koncertov, izdajanje nosilcev zvoka in nenazadnje, sodelovanje s sorodnimi ustanovami po svetu. Društvo trenutno šteje 114 članov, njegov predsednik pa je skladatelj in violinist Jani Golob.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje