Se naj Bob Geldof raje posveti humanitarnim dejavnostim? Foto: Reuters
Se naj Bob Geldof raje posveti humanitarnim dejavnostim? Foto: Reuters
Kofi Annan, Bob Geldof in Bobo
Bob Geldof velja ob Bonu za največjega dobrotnika med glasbeniki. Foto: EPA

Geldof, ki je ob koncu 70. let zaslovel s skupino Boomtown Rats, je namreč konec tedna zaradi skoraj ničnega povpraševanja po vstopnicah odpovedal koncerte v Italiji. Vstopnico za koncert v dvorani Civica Arena v Milanu, ki sprejme 12.000 obiskovalcev, si je namreč priskrbelo samo 45 ljudi. Malo bolje je kazalo pred rimskim nastopom. Za Geldofov nastop v večnem mestu je pošlo 300 kart. A tudi to je bilo premalo, da bi se organizatorjem in Geldofu izplačalo izpeljati koncert.

Dolga pot je bila zaman
Ponesrečen Geldofov izlet v Italijo pa dobi še bolj tragičen prizvok, ko izvemo, da je mož, ki se je lani po dolgih letih na naslovnice časopisov vrnil v vlogi glavnega organizatorja serije dobrodelnih koncertov Live 8, v Italijo posebej zaradi koncertov pripotoval iz Južnoafriške republike. Live 8 sicer ni bil prvi veliki dobrodelni dogodek, s katerim se je Geldof za večno vpisal med velike humanitarne delavce. Prvič se je izkazal leta 1984, ko je po ogledu BBC-jevega dokumentarca o lakoti v Etiopiji združil zbor tedaj velikih glasbenih imen, ki so skupaj posnela singel Do They Know It's Christmas? Pesem je postala do tedaj najhitreje prodajani singel v Veliki Britaniji, sredstva od prodaje pa so šla za pomoč žrtvam lakote v Afriki. Nadaljevanje zgodbe o Geldofovi pomoči Afričanom pa je bil veliki koncert Live Aid, ki je bil 13. junija 1985 v Londonu in Philadelphii.

Sicer pa je treba priznati, da je Geldofova glasbena kariera že dolgo v zatonu. Kritiki so sicer njegove zadnje tri solistične albume, The Vegetarians of Love (1990), The Happy Club (1993) in Sex, Age & Death (2001), ocenili precej dobro, v promet pa nikakor niso šli.