V njej so zbrani vrhunski mladi glasbeniki, ki se izpopolnjujejo na Visoki glasbeni šoli v Würzburgu v Nemčiji, kjer Žislin tudi poučuje. Zasedba, ki ji tudi dirigira, je nastala prav po zaslugi njegove ideje, kritiki pa pri njej hvalijo zlasti zanesenjaštvo, radost pri muziciranju, homogen zvok in interpretacijsko eleganco. V Kulturnem domu v Novi Gorici so nastopili s programom, ki so ga napisali Bach, Šostakovič, Mozart in Bartok. Žislin se je skupaj s sinom Jurijem, prav tako priznanim violinistom, predstavil tudi kot solist.
Proslavil ga je PaganiniMednarodna kariera Grigorija Žislina se je po študiju na Moskovskem konservatoriju razmahnila po zmagi na tekmovanju Paganini in drugem mestu na tekmovanju kraljice Elizabete v Belgiji. Številni koncerti po vsem svetu so utrdili njegovo slavo in ga potrdili kot enega največjih sodobnih violinistov, za katerega ustvarjajo nekateri skladatelji.
Najboljši mladi glasbenik po BBC-ju
Očetovim glasbenim stopnijam je sledil tudi Jurij Žislin, ki je študij violine v Moskvi dopolnil z izpopolnjevanjem na Kraljevi akademiji v Londonu, kjer slušatelje danes posvečuje v skrivnosti igranja na violino. Leta 1993 so mu podelili nagrado BBC-ja za najboljšega mladega glasbenika, slavil pa je tudi na nekaterih tekmovanjih. Po očetovem zgledu vodi ansambel Ruski virtuozi Evrope, v katerem poustvarjajo najboljši ruski glasbeniki, ki živijo v Zahodni Evropi, je pa tudi vodja španskega mednarodnega festivala Evaristo Valle.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje