Delegacija iz kitajske filmske uprave je med drugim obiskala tudi filmski arhiv in laboratorij, ki delujeta v okviru madžarskega filmskega inštituta in njegove studie v kraju Foto v bližini Budimpešte, poroča madžarska tiskovna agencija MTI.
Tudi vzajemna promocija madžarskih in kitajskih filmov
Obsežen sporazum tlakuje pot tesnejšemu koprodukcijskemu sodelovanju med Kitajsko in Madžarsko. Med drugim sega tudi na področji strokovnega usposabljanja delavcev v filmski industriji in vzajemne promocije madžarskih in kitajskih filmov, so sporočili z madžarskega filmskega inštituta.
Dodali so še, da je Kitajska ena redkih držav na svetu, ki na svojem trgu z distribucijo filmov, nastalih v domači produkciji, zasluži več od ameriških filmskih uspešnic. Po njihovem mnenju to kaže, da kitajska filmska industrija doživlja že svoj "tretji razcvet", kar ne preseneča, saj tako Kitajska kot Madžarska svojo filmsko industrijo uvrščata med strateške sektorje.
Madžarska kot najpomembnejša snemalna lokacija v celinski Evropi?
Vodja madžarskega filmskega inštituta in režiser Csaba Kael je pojasnil, da je njegova domovina v tem trenutku najpomembnejša lokacija za snemanje filmov v celinski Evropi. Med drugim verjame, da lahko budimpeška filmska industrija postane pomembno novo vozlišče za koprodukcijske povezave med Zahodom in Vzhodom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje