Producentka Barbara Broccoli je odločitev pojasnila z besedami: "Ker se dogaja v šestdesetih, nismo razmišljali o tem, da bi v bližnji prihodnosti po njej posneli film." Besede so Faulksa nekoliko razočarale, saj naj bi mu filmarji zatrdili, da jim je njegov vohunski roman Devil May Care (Hudiču je mar) všeč in da so pripravljeni po njem posneti tudi film.
Uspešno in nezatajevano kopiranje od Iana FlemingaKnjiga, katere pisanje je bilo zaradi pravega kulta, ki se je spletel okoli Flemingovih romanov in po njih posnetih filmih, zares drzen podvig, je nemudoma po izidu postala velika uspešnica. Navdušila je tako kritike kot tudi bralce, katerih število se je v samo prvih štirih dneh po izidu knjige vzpelo na 44.093. Da bi si lažje predstavljali razsežnosti 'norije' okoli romana Devil May Care, naj zapišemo, da je prejšnjima zvezdnikoma založbe Penguin, Tomu Clancyju in Nicku Hornbyju, uspelo v štirih dneh prodati 'le' po 11.500 izvodov katerega izmed svojih romanov. Faulks je bralce in kritike navdušil tako z napeto zgodbo kot tudi s slogom, ki ga je 'prekopiral' od Fleminga. In to tudi prizna, saj kot pravi, je, še preden se je lotil pisanja, prebral vsa Flemingova dela, da bi temeljito spoznal njegov slog pisanja.
Pred izidom knjige Devil May Care sta za največja uspeha Sebastiana Faulksa veljala zgodovinska romana Charlotte Gray in Birdsong. Skrbniki literarne zapuščine Iana Fleminga so Faulksa izbrali za pisca novega romana o Jamesu Bondu, katerega izid je zaznamoval 100. obletnico Flemingovega rojstva.
P. B.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje