Jabolko spora so bili igralni avtomati, spletne igre na srečo in drugi izdelki, povezani z igrami na srečo, ki so jih ustvarili na podlagi motivov Tolkienovih knjig Hobit iz leta 1937 in Gospodar prstanov iz leta 1954.
Skrbniki zapuščine pisatelja in založbe HarperCollins na eni strani ter na drugi strani produkcijska in distribucijska hiša za film ter televizijo Warner Bros. (pravzaprav divizija medijskega konglomerata Time Warner), New Line Cinema in družba Saul Zaentz Co., ki imajo v lasti različne tržne pravice, so poravnavo dosegli v petek na sodišču v Los Angelesu.
"Stranke so zadovoljne, da so se sporazumno dogovorile o tej zadevi in se veselijo sodelovanja v prihodnosti," je zastopnik Warner Bros. Paul McGuire povedal v ponedeljek. In tudi Bonnie Eskenazi, odvetnik skrbnikov Tolkienove zapuščine in založbe HarperCollins, je objavil skoraj enako izjavo za javnost.
Besni oboževalci J. R. R. Tolkiena
Skrbniki zapuščine J. J. R. Tolkiena so prej omenjene družbe leta 2012 obtožili kršenja sporazuma iz leta 1969, ki omogoča prodajo "materialnega" prodajnega blaga. Do kršitve naj bi prišlo zaradi povezovanja pisateljevih knjig z "moralno vprašljivim (in nedvomno neknjižnim) svetom spletnih iger na srečo in igralništva".
To povezovanje s sfero igralništva je "razbesnelo bazo Tolkienovih oboževalcev" in povzročilo nepopravljivo škodo zapuščini tega angleškega avtorja, ki je pri starosti 81 let umrl leta 1973. Njegov opus poleg najbolj poznanih, Gospodarja prstanov in Hobita, vsebuje še številne druge naslove. Večino njegovih del, gre predvsem za fantazijsko književnost, so izdali po njegovi smrti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje