Pri založbi UMco je izšla knjiga Iztoka Sitarja Zgodovina slovenskega stripa 1927-2007, ki je, kot menijo v uredništvu, "velik korak za slovenski strip". Delo zrcali 80 let slovenskega ustvarjanja na področju devete umetnosti (to je stripa) in predstavlja več kot 80 slovenskih striparjev in njihove stripografije, ki so grafično predstavljene s približno 200 ilustracijami iz njihovih del.
Predstavitev knjige so pripravili v striparnici Buch v Murglah. Večera so se udeležili številni priznani domači striparji, kot so Miki Muster, Tomaž Lavrič, Zoran Smiljanič, Marko Kociper, Boris Jukič, Igor Ribič, in seveda avtorja knjige.
"Komikaze" v Ravenni
Sicer pa je jesen očitno letni čas za stripe: v severnoitalijanskem mestu Ravenni bo v petek in soboto ze tretjič potekal stripovski festival Komikazen. Gre za manjšo tovrstno prireditev, ki pa je našla svojo nišo: posvečena je "resničnostnemu" stripu, torej stripu, ki zrcali svet okrog nas in se nanj odziva.
Letos so glavni gostje Ho Che Anderson s stripizirano biografijo Martina Luthra Kinga, legendarni britanski založnik iz osemdesetih Paul Gravett in predstavniki stripovskih antologij iz Portugalske, Nizozemske, Grčije, Finske, Francije, Romunije, BIH in Slovenije. Slednjo bo na okrogli mizi in delavnici zastopal Stripburger (oziroma Gašper Rus in Jakob Klemenčič).
V državnem muzeju (v sklopu katerega sta tudi cerkev San Vitale in Mavzolej Gale Placidije) bo na ogled tudi razstava stripov po panjskih končnicah Honey Talks, ki je po premieri v ljubljanskem Etnografskem muzeju doslej obiskala že Stockholm, Videm, Albi (Francija), Pančevo (Srbija) in Helsinke.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje