Predstava govori o naravnem parku Tika Taka, v katerem neko noč pride do velike nevihte, ko veter odkriva strehe in s seboj odnaša vse, kar ni privezano. Veter ruva tudi drevesa, dom marsikatere živali, ki ostane brez strehe nad glavo. V ospredju predstave je vprašanje, kaj bodo živali storile po nesreči. Se bodo prepustile malodušju, se bodo naravni sovražniki med sabo spopadli, ali pa bodo združili moči in skupaj poiskali rešitev, so sporočili iz ptujskega gledališča.

Dodali so, da bodo nepričakovani zapleti, junaška dejanja in pomoč gledalcev pobarvali zgodbo, ki se bo odvila pred dvorano v megli stare lokomotive, ta pa bo gledalce odpeljala naravnost v park Tika Taka.

V Mestnem gledališču Ptuj poudarjajo, da otrokom gledališče ni le v zabavo, ampak jim v tem divjem času predstavlja nujo. Hitrejši tempo življenja ter drugačni družinski in družbeni odnosi kažejo na drugačen odnos tudi v najmlajši publiki. Ta namreč zahteva sodobne uprizoritvene prakse, ki presegajo klasično naracijsko uprizoritev.

Polurna predstava je primerna za predšolske otroke in otroke nižjih razredov osnovne šole. Za sceno in kostume je poskrbela Edita Lindner, za glasbo Urban Pfeiler.

Dunja Zupanec je po končanem študiju na ljubljanski Akademiji za gledališče, radio, televizijo in film vrsto let sodelovala s ptujsko gledališko hišo, kjer je oblikovala številne vloge, na oder pa postavila tudi avtorski deli Strahec in Ferdinand se nauči peti.

Mariborskemu občinstvu se je predstavila v SNG-ju Drama Maribor in Lutkovnem gledališču Maribor, sodeluje tudi z Mestnim gledališčem Koper. Poleg tega se ukvarja s sinhronizacijo risank.