To je že deseta nagrada, ki jo je predstava prejela na različnih festivalih, so sporočili iz LGL-ja.
Predstava s senčnimi lutkami je nastala na podlagi slikanice z originalnim naslovom Ente, Tod und Tulpe (2007) nemškega pisatelja in ilustratorja Wolfa Erlbrucha. Račka, Smrt in tulipan je "nežna, prijazna in decentna uprizoritev", ki otrokom brez olepševanja ali patetike, pa vendar z občutkom za kočljivost izbrane snovi, približa temo smrti.
Kako z otroki spregovoriti o smrti?
Pripoved o bolezni, odhajanju in izgubi v njej zaživi kot topla in vitalna zgodba o dragocenosti bližine in prijateljstva. Je dvojno sugestivna mešanica žive igre, animacije in senčnega gledališča, saj otroke vizualno pritegne in osupne, hkrati pa jih tudi nevsiljivo poboža ter jim da misliti o minljivosti in občutljivosti življenja, so zapisali v LGL-ju.
Nagrade kar nizajo
Kot so navedli, je predstava lani prejela drugo nagrado in nagrado za najboljšo glasbo - Mitja Vrhovnik Smrekar - na mednarodnem lutkovnem festivalu v Kragujevcu v Srbiji. Leta 2015 pa je na 8. bienalu slovenskih lutkovnih ustvarjalcev v Mariboru prejela nagrado za najboljšo igro in animacijo - Asja Kahrimanović in Polonca Kores - ter nagrado za najboljšo likovno podobo - Federica Ferrari.
Poleg tega je prejela grand prix za najboljšo predstavo v celoti na 48. mednarodnem lutkovnem festivalu PIF v Zagrebu, kjer sta Kahrimanovićeva in Koresova prejeli tudi nagrado za animacijo in igro, Vrhovnik Smrekar je na tem festivalu prejel tudi nagrado za najboljšo glasbo, Montecchi pa nagrado za oblikovanje svetlobe. Na 16. ljubljanskem festivalu uprizoritvenih umetnosti za otroke in mlade Zlata paličica pa je prejela nagrado za najboljšo predstavo, namenjeno mladim, so še navedli v LGL-ju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje