V predstavi Ljubezen se Urbán z igralkami in igralci SMG-ja ter dramaturško ekipo v dvogovorih s Shakespearjem in današnjim družbenim trenutkom posveča ljubezni in sovraštvu kot temeljnima motivacijskima stanjema duha in zavesti, so zapisali v gledališču.
Drugačna zgodba o Romeu in Juliji
Predstave vojvodinskega režiserja, ki v Subotici vodi gledališče Kosztolányi Dezső, najbolj inovativno gledališko skupino v regiji, se odlikujejo po idejni in estetski svežini, družbenem angažmaju ter požrtvovalni igri igralskega ansambla.
V Slovenskem mladinskem gledališču Urbán skupaj z igralkami in igralci Janjo Majzelj, Romano Šalehar, Matejem Recerjem, Borisom Kosom, Markom Mlačnikom, Dariom Vargo in Matijo Vastlom, z dramaturgom Tomažem Toporišičem, s kostumografinjo Bjanko Adžić Ursulov, z violinistom ter skladateljem Szilárdom Mezeijem in lektorico Matejo Dermelj ustvarja predstavo Ljubezen (Nedolžnost v sedemdesetih minutah).
Režiser je o predstavi povedal: "To je zgodba o Romeu in Juliji. O čustvu, ki ga imenujemo ljubezen, zaljubljenost, tudi seks in hrepenenje. O tem, kar občutimo do drugega človeka, do družbe in do pojmov te družbe; politike, seveda tudi do religije in boga. Biti zaljubljen pomeni, da prekoračimo okvirje, da smo v stanju neke posebne norosti. Ljubimo, smo nori … V gledališču lažemo, lažemo tako resnico kot iskrenost. Vi to počnete v življenju … Toda na predstavah, ko se soočamo drug z drugim, v tem odnosu med vami in nami, v soočenju dogajanja na odru in ljudi, ki ga gledajo, nastaja poseben segment resnične in iskrene celote. To je predstava."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje