Predstavniki Šentjakobskega gledališča so Majdo Širca Ravnikar zaprosili, da bi se z njo osebno srečali in ji pojasnili zagato, pri kateri, kot je pojasnil direktor teatra Srečko Kermavner, gre za "resno vprašanje našega odnosa so tradicije, vrednot in poslanstva vrhunskega ljubiteljskega gledališkega ustvarjanja". Gledališčniki v ministrici vidijo pravo sogovornico, saj bi morala grožnja z izselitvijo, ki jo je Šentjakobskemu gledališču posredoval MOL, skrbeti vse, ki oblikujejo državno kulturno politiko. Nenazadnje je ravno ministrstvo gledališču podelilo status društva, ki deluje v javnem interesu, "torej tudi na ravni države, ne le mesta".
Amatersko gledališče z najdaljšo tradicijo v EvropiPo mnenju sodelavcev Šentjakobskega gledališča so bile odločitve, zapisane v Strategiji razvoja kulture v Mestni občini Ljubljana 2009-2011, prenagljene in brez kakršnega koli tehtnega strokovnega razmisleka o njihovih posledicah. Izselitev gledališča v prostore kulturnega doma Španski borci v Mostah bi za Šentjakobsko gledališče pomenila veliko izgubo, saj bi šlo za selitev na obrobje kulturnega življenja. Lahko bi tudi dejali, da s to napovedjo MOL izkazuje nezaupanje do Šentjakobskega gledališča, čeprav je to vendar dolgoletna valilnica mladih igralskih kadrov. In to valilnica z izjemno tradicijo, saj je Šenjakobsko gledališče najstarejše amatersko gledališče v Evropi in del te tradicije je tudi stavba na Krekovem trgu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje