Čez poletje se bodo obiskovalci lahko spominjali koncerta, ki sta ga pripravila Anja Bukovec in Sergej Filioglo. Violonistka Anja Bukovec je vse prej kot neznanka na slovenskem glasbenem prizorišču, ob navdušencih nad klasično glasbo pa jo poznajo tudi ljubitelji zabavne glasbe, saj je glasbenica, ki sodi v mlajšo generacijo slovenskih poustvarjalcev, tudi redna gostja zabavnoglasbenih prizorišč, na katerih sodeluje tudi s popularnimi glasbeniki. Tokrat pa je v goste povabila kolega z Visoke šole za glasbo v Köelnu, s katerim je v Monsu 28. 6. izvedla dela Stravinskega, Gershwina, Camilla Saint-Saensa ter Astorja Piazzole.
"Nenadkriljiv spremljevalec"
Program je izbrala ob sodelovanju moldavskega pianista, ki v Slovenijo prihaja prvič, sicer pa se lahko pohvali že z nastopi v Rusiji, Romuniji, Nemčiji, Belgiji, Španiji, Koreji in na Tajvanu, kjer je koncertiral kot solist ali komorni glasbenik. Med njegove največje uspehe sodita prva nagrada na nacionalnem klavirskem tekmovanju E. Coca, tretja nagrada na mednarodnem glasbenem tekmovanju v Kišinjovu in nagrada za najboljšo spremljavo na pevskem tekmovanju Stricea v Kišinjovu. "Filioglo se je v treh veličastnih koncertih v Stekleni dvorani izkazal za nenadkriljivega, na videz sanjavega, a tehnično dovršenega kongenialnega partnerja, čigar igranje izhaja iz - enako kot pri Mišeloviču - skrbne, natančne, skrajno koncentrirane uglašenosti," so tamkajšnji časniki opisali njegovo igranje.
Krstna izvedba dela Nine Šenk
Anja Bukovec pa je nase med drugim opozorila na mdnaordnem festivalu Young Euro Classic v Berlinu, kjer je premierno izvedla violiniski koncert Nine Šenk, za katerega je skladateljica prejela nagrado za najboljšo skladbo festivala v letu 2004. Anja je takrat nastopila ob spremljavi orkestra Akademije za glasbo, ki mu je dirigiral George Pehlivanian.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje