Duo, ki se je osredotočil na poustvarjanje stare glasbe, je nastopil 2., avgusta ob 20.30 v Jamskem dvorcu v Postojni. Glasbenika sta tokrat sledila številnim klasičnim glasbenikom, ki so se odločili, dodobra obeležiti jubilejno Mozartovo leto. Ob 25. obletnici rojstva W. A. Mozarta se Haig in Montanarijeva predstavljata s serijo zgodnjih Mozartovih sonat za violino in čembalo. Ob poslušanju pet del, ki tvorijo njun program, poslušalec odkrije tudi časovni lok razvoja Mozartove kompozicije. Najstarejšo sonato, ki jo je par uvrstil v program, je Mozart napisal leta 1764, nazadnje pa je nastala sonata K 378, ki jo je skladatelj pisal med letoma 1779 in 1781.
Kanadski violinist Timothy Haig velja danes za enega najboljših violinistov, ki so se posvetili predvsem poustvarjanju baročne glasbe. Haig je prvič prijel za violino, ko mu je bilo komaj tri leta. baročno violino mu je na kraljevem konzervatoriju v Torontu (Royal Conservatory of Music) predstavila Jeanne Lamon in Lamonova je Haiga očitno uspela navdušiti za baročno glasbo. Haig se je tako leta 1999 priključil skupini Tafelmusik Baroque Orchestra, s katero je obredel svet in posnel več albumov. Nedavno je haigovo mojstrstvo potrdila tudi žirija festivala v igranju baročne violine Premio Bonporti v italijanskem mestu Rovereto. S tekmovanja je Haig odšel s prvo nagrado ter s posebno nagrado občinstva.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje